top of page

1) ФОРМУЙТЕ У ДИТИНИ ПРАВИЛЬНИЙ СТИЛЬ СПІЛКУВАННЯ.

Вже з півроку малюк дуже чуйно реагує на те, як мама його слухає, як сприймає його ще не мовні, а звукові прояви. Все це закладає у нього уявлення про те, як треба правильно спілкуватися. Інколи мама, сама того не розуміючи, гальмує мовленнєвий розвиток дитини, коли постійно його осмикує ("ні, ти знову неправильно сказав"), не проявляє інтересу до його слів (коли тебе не слухають, то і говорити нема чого). Будьте уважні, спілкуйтеся на рівних, уточнюйте деталі, заохочуйте правильні відповіді.

2) РОЗВИВАЙТЕ ДРІБНУ МОТОРИКУ.

Те, що вона стимулює мислення, творчий розвиток, уважність дитини і прямим чином впливає на мову, сьогодні вже, здається, ні для кого не секрет. Навчіть малюка малювати пальчиками, освоюйте з ним пальчикові ігри, ліпіть... З дітьми до двох років можна використовувати в заняттях крупу. Вкладіть у манку маленькі іграшки, щоб дитина шукала їх. Або висипте на піднос манку, трусніть її, щоб вирівняти поверхню, а потім намалюйте на ній пальцем що-небудь просте. Кружечок і гілочку, щоб вийшло яблуко. Тепер струсніть тарілку, щоб яблуко пропало. Для дитини це справжнє диво, диво, яке вона обов'язково спробує зробити сама.

3) СПОНУКАЙТЕ ДО РОЗГОРНУТИХ ВИСЛОВЛЮВАНЬ

Часто батьки дають дитині нове слово і вважають, що один раз скажуть і воно осяде у свідомості малюка, міцно увійде в його лексикон. Однак, насправді, для цього потрібно щоб дитина сама повторила його мінімум 8 разів. І вжити його треба саме в контексті — тільки так ми повною мірою усвідомлюємо сенс сказаного. Не прагніть з одного лише слова вгадати, що хоче донести до вас ваше чадо. Навпаки, намагайтеся "витягнути" фразу з малюка. Що ти сказав?.. Хочеш яблуко?.. Повтори.

4) КОРИСТУЙТЕСЯ ЯКІСНОЮ, ПЕРЕВІРЕНОЮ ЧАСОМ ПЕДАГОГІЧНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ.

5) ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА ЗВУКОВИЙ СКЛАД ЗНАЙОМИХ СЛІВ.

Це розвиває фонематичні сприйняття дитини. Пограйте з нею в таку гру. Ваш малюк знає, приміром, що таке вішалка? Відмінно! Вказуючи на неї, запитайте дитину, всім своїм виглядом показуючи, що залучаєте його в гру: подивись-но, що це таке?.. Це весарка?.. Це фесалка?.. Це вешайка?.. Це вішалка? Ковіркайте слова, як вам підкаже фантазія. Переконайтеся, що ваша дитина обере вірну відповідь і похваліть його.

bottom of page