top of page

✔1. Співайте пісні! Навіть якщо у вас немає слуху і голосу. Застосовуйте хитрий прийом – раптом «плутайте» деякі слова і після невеликої паузи дитина не втримається, щоб не виправити вас! Наприклад, «добрий лікар Айболить, він під деревом лежить... (йде, стоїть, співає)»

✔2. Ритмічні вірші – це не тільки розвага, але і навчання. Вірші можна читати по 10 разів і кожен раз дитина слухає як перший. Робіть вигляд, що забули деякі фрази в самому цікавому місці, або продовження і закінчення – і ви їх почуєте.

✔3. Не ігноруйте спроби дитини щось вам розповісти. Намагайтеся уважно слухати, дивлячись у вічі. Можна дивуватися, перепитувати, вражатися «як? Покажи-но» і взагалі робити вкрай зацікавлений вигляд. І ви виявите бажання вашої дитини розповісти вам все, що вона бачить і чує.

Особливо корисно, прийшовши з прогулянки, розповісти кому-небудь із домашніх, що сталося. Наприклад, папі. Що там випав сніг, він холодний, білий, можна брати його ручкою і Ваня брав його ручкою і т. д. Або як годували пташок, впали в калюжу, каталися з гірки, подружили з дівчинкою Ганною і т. д. Тато повинен без кінця піддакувати і здивовано перепитувати.

bottom of page